Pitbull Almamanız İçin 11 Neden

Pitbull Almamanız İçin 11 Neden

Son Güncelleme: 17 Temmuz, 2018

Bazıları “pitbull” lafını duydu mu ürperirler. Maalesef, bu köpeklerin kötü bir ünü var. Ancak, hayvanseverler bu kötü ünün temelsiz olduğunu iyi bilirler. Bugün, pitbullardan hoşlanmayan insanların neden pitbull almamanız için söyleyecekleri 11 nedeni sıralayacağız. İnsanlar kararlarını ya da hislerini haklı göstermek için milyonlarca şey uydurabilir. İşte size insanların pitbullar için söyledikleri 11 şey… 

Neden pitbull almamalısınız

pitbull
 • Korkunç gülüyorlar. Cidden mi? Gerçekten pitbulların gülümsemelerinden daha sevimli bir şey gördünüz mü? İnsanlar olarak her şeyi dış görünüşe göre yargılıyoruz. Ön yargılara kapılıp hayatın en güzel yönlerinin tadını çıkarmayı unutuyoruz. Bir pitbullun gülümsemesinden daha güzel bir şey yok. Peki siz ne düşünüyorsunuz?
 • Agresifler. Kötü ünlerinin başlangıç noktası köpeklerin kendilerine değil, insanlara dayanıyor. Pitbullar yıllarca dövüşlerde kullanıldı ve saldırı köpekleri olarak eğitildi. Sonuç olarak pitbulların tepkileri arada agresif olabiliyor. Ancak, sevgi dolu bir evde büyüyen bir köpek, insanların hayal ettiğinden çok uzak. Bir pitbull da diğer köpekler kadar, hatta daha, sevecen olabilir.
 • Çocuklar için güvenli değil. Bu ifade daha yanlış olamazdı. Diğer köpekler gibi, bu hayvanlar da çocuklara korumacı yaklaşır. Sevgi dolu ve oyuncudurlar; çocuğunuz onlara bayılır. Küçük çocuklarınızı, pitbull gibi eğlenceli ve sadık bir arkadaşa sahip olmaktan mahrum etmeyin.
 • Sevecen değiller. İnsanların bunu söyleyebilmesi saçmalık! Pitbullar çok tatlı ve sevecendirler. Bu güzel köpekler kadar hassas olan çok az hayvan vardır.
 • Her şeyi ciddiye alırlar. Heybetli görünüşü sizde bu algıyı yaratabilir, ancak bir top ya da sopa fırlatın ve koşarken, zıplarken ve oynarken ne kadar “ciddi” olduklarını görün. Belki de bu söylentide gerçeklik payı vardır: Gerçekten de oyun oynamayı ciddiye alırlar!
 • Mesafeli köpeklerdir. Uyuyan yavru pitbulldan daha sevimli bir şey var mı? Bir tane almayı deneyin. O zaman,  saatlerce kucağınızdan inmediğini göreceksiniz.
 • Sarılmazlar. Videoda göreceğiniz gibi, bu da gerçeklikten uzak bir söylenti. Pitbulların kuvvetleri ve iri boyutları sayesinde, hayatınızda hissettiğiniz en güzel sarılmalardan bir tanesini yaşarsınız.
 • Dost canlısı değiller. Hiç bir pitbull sahibinden, köpeğini okşamak için izin istediniz mi? Eğer şimdiye kadar korkudan ya da ön yargıya kapıldığınız için yapmadıysanız, değişimin tam zamanı! Sahibinden ona yaklaşmak için izin isteyin. Onu okşadığınızda gözlerinin kapandığını göreceksiniz. Harika değil mi?
 • Her yere yanında götüremezsin. Etrafınızdaki insanlara göre değişir, ama eğer umursamayan biriyseniz istediğiniz yere götürebilirsiniz. Fobisi olan ve yanınıza yaklaşmak istemeyen insanlar hep olacaktır. Diğer yandan, bazı insanlar gelip sevmek isteyecektir. Eğer köpeğiniz uslu davranırsa, neden onu da yanınızda götürmeyesiniz?
 • Ruh halleri hep kötüdür. Uyanık ve tetikte olmaları için eğitildikleri doğru ama bu, onların kötü ruh halinde olduğu anlamına gelmez. İstediğiniz kadar oyun oynayıp sarılabilirsiniz.
 • Korkutucular. Bu güzel köpekler için bunu söylemek ne kadar da çirkin! Hepsinin kendine has, çok eşsiz güzellikleri vardır.

Aşık olunası Pitbullar

Evcil hayvan almak istediğinizde neden pitbull seçmelisiniz? Önce eğlenceli pitbullarla dolu bu videoya bir göz atın ve sonra sahip olmak için çok ürkütücü olduklarını söyleyin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.