Logo image
Logo image

Herkese Sarılan Köpek Loubie ile Tanışın

3 dakika
Herkese Sarılan Köpek Loubie ile Tanışın
Son Güncelleme: 15 Aralık, 2022

New York’ta, tanıştığı herkese kucak dolusu sarılan tatlı mı tatlı bir hayvan var.  New York sakinleri ve aynı zamanda turistler bu sevgi dolu Golden Retriever Louboutina’ya resmen aşık oluyorlar. Loubie karşılaştığı her yabancıya sahip olduğu büyük sevgiden bir kısmını vermek istiyor. Herkese sarılan köpek olarak ün salmış Loubie’yi tanıyalım.

Bu arkadaş canlısı hayvanın adı ayakkabı tasarımcısı Christian Louboutinden esinlenerek konmuştur. Loubie’nin sahibi Cesar Fernandez Chavez, bu ayakkabı tasarımcısının büyük hayranlarından biridir. Chavez, yoldan geçen en az bir kişinin köpeği Loubie’ye sarılmak istemediği bir yürüyüşe henüz çıkmadıklarını söylüyor. Chavez durumu şöyle dile getiriyor: “Yaptığımız yürüyüşler köpeğimin ve insanların birbirine sarılmalarıyla geçiyor ve herkes bunun günlerini daha güzel bir hale getirdiğini söylüyor.”

Bu Herkese Sarılan Köpek Loubie ‘nin Hikayesi Nasıl Başladı?

Her şey 2014’te Sevgililer Günü’nde başladı. Loubie, Chavez’in başından geçen bir ayrılık hikayesinden sonra sahibinin elini tutmaya başladı. Chavez, köpeği Loubie’nin patileriyle ellerine dokunduğunu ve ardından patilerini sanki sarılmaya çalışıyormuş gibi Chavez’in sırtına doğru attığını söylüyor. Kulağa ne kadar tuhaf gelse de, Loubie hiç insanlara sarılmak için eğitilmemişti.

Köpeklerin İnsanlara Sarılması

Evde köpeklerle birlikte yaşayan bizler, evcil hayvanımızın bize sarılmasının nasıl da harika bir his olduğunu biliriz. Bu gibi anlar çok keyif veren, büyüleyici ve mutluluk verici anlar olarak hafızamıza yerleşir. Bir köpeğin sırtını ovmanın genellikle stresle başa çıkmak, rahatlamak ve endişelerinizi unutmak için iyi bir yolu olduğu düşünülür.

Ortada hiçbir sebepten yokken, birden bire bir köpeğin size sarılması ise sizi çok daha da rahatlatan, sakinleştiren ve iyi gelen bir davranıştır.  Ve Loubie gibi bunun farkında olan köpekler var. Bu köpekler sık ​​sık sadakat, hayranlık ve sevgi göstermek için sahiplerine sarılırlar.

Köpek Sahiplerinin Köpeklere Sarılması

Köpekler, bir sarılmanın sahiplerinin adına baskınlık ifade ettiğini düşünüyor. Siz köpeğinize sarılırken niyetiniz ne olursa olsun, köpekler bunu sahiplerinin kendileri üzerinde güç gösterisi yaptığı ile ilişkilendiriyorlar.

Bazı köpekler sarılma eylemine tahammül edip bu davranışa çok aldırış etmese de, bazıları ise kendilerini tehdit altında hissederler ya da korkarlar. İnsanların onlara sarılmasına asla izin vermeyen bazı hayvanlar da var. Bazı köpekler onlara sarılmaya çalışırsanız, kendilerini hırlayarak ya da hatta belki de ısırmaya çalışarak savunacaklardır.

Sizinle çok garip bir gerçek paylaşalım; bir köpek sadece bir kişiye sarılmaktan ya da sadece bir kişinin ona sarılmasından keyif almayı öğrenebilir. Diğer bir taraftan ise, aynı evde yaşayan başka bir kişiye farklı tepki verme ihtimalleri vardır. Köpeğinizin sarılmayı sevmediğinin açık bir işareti vardır. Eğer köpeğe sarılmaya çalıştığınızda geriliyor ya da başını indiriyorsa köpeğiniz ona sarılmanızı ya da başkasının sarılmasını istemiyordur.

Köpeğinizi Sevmek

Bir köpeği sevmek ya da ona dokunmak basit bir hareket gibi görünebilir; ancak insanlar bunu neredeyse hiç doğru yapmazlar. Ve böyle bir durumda da köpeğiniz hiç beklenmedik şekilde bir tepki verebilir. Böyle bir şeyin olmasını önlemek için başka bir insanın köpeğini sevmeden önce, her zaman sahibinden izin isteyin. Bir köpeği sevmek için pek çok yol vardır ve her hayvanın farklı yaklaşımlara karşı farklı tepkileri olacaktır.

Köpekler, genellikle göğüs ya da omuzlarından sevilmeyi tercih ederler. Köpeklerden insanlar onlara dokunduğu zaman gelen en olumsuz tepkiler, insanlar burunlarına ya da yüzlerine dokundukları zaman yaşanır.  Ayrıca patilerini sevmekten kaçınmak da çok iyi bir fikir olabilir.

Kendilerine Dokunulmasına Karşı Hoşgörü

Köpekler çok hoşgörülü hayvanlardır. Bu nedenle de onların sevme şeklinizi sevmedikleri zaman, onlar için bu durumdan rahatsız olduklarını ifade etmeleri hiç kolay değildir. Hatta köpeğinizin siz onu sevdiğinizi düşünürken aslında rahatsız olduğunu fark etmeyebilirsiniz bile. Eğer köpeğiniz ona dokunulmasından rahatsız olduysa genellikle olduğu gibi hareketsiz bir şekilde kalacak ve hiçbir şekilde size bir tepki vermeyecektir. Eğer köpeğin bir süre sessiz kaldığını ya da kuyruğunu aşağı doğru indirdiğini fark ederseniz, bu köpeğin büyük olasılıkla sizin durmanızı istediği anlamına gelir.

Bunun yanı sıra bir köpekle tatlı ve sevgi dolu bir tonla konuşmak her zaman işe yarayan bir numaradır. Bu sayede hayvan sizinle daha sık etkileşime geçmiş olacaktır. Kısa bir süre sonra önünüzde uzanıp onu sevmenizi bile bekleyebilir. Eğer köpek size kuyruğunu sallıyor ya da bacakları yukarı bakacak şekilde sırt üstü yerde yuvarlanıyorsa, o zaman ona dokunmanızdan ve sevmenizden keyif alıyor demektir.

Kaynak: www.ultimahora.com

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.