Protez Takılan Kaplumbağa İle Tanışın

Protez Takılan Kaplumbağa İle Tanışın

Son Güncelleme: 15 Ekim, 2018

Sıkıntıların üstesinden gelmekle ilgili hikayeler her zaman üzücü olsa da, yine de bu hikayeleri sizinle paylaşmayı seviyoruz. Niye mi? Çünkü onlar bize değerli dersler öğretebilir ve yaşadığımız aksiliklerle yüzleşmemize yardım ederler, tıpkı bu sevimli kaplumbağanın yaşadıkları gibi.

Size, yaşadığı olayın üstesinden gelmeyi başaran bir ruha sahip olan özel bir kaplumbağadan bahsetmek istiyoruz. Acı bir olay yaşadı, ama tüm bu acılar mutlu bir sonla bitti. Okumaya devam edin!

Kaplumbağa saldırıya uğradı

Şok edici ama oldu. İsmini bilmediğimiz kaplumbağanın, ön bacakları fareler tarafından yenmiş ve yürüyemez hale getirmiş. Sahibi Jude Ryder, veterinerde 1200 avro harcadı, ama ne yazık ki, yapılabilecek çok fazla bir şey kalmamıştı.

Kaplumbağaların ayaklarına ihtiyacları var. Diğer hayvanlardan farklı olarak, eğer iki ayağını birden kaybederlerse hiçbir şey yapamazlar. Örneğin, yaralı bir köpek gibi etrafta dolaşamazlar. Ancak, Jude’nin oğlunun parlak bir fikri vardı.

Bir çeşit protez yapmak çok zor olmamalıydı. Küçük tekerlekler yapmayı düşündü, böylece küçük hayvan etrafta dolaşabilecekti. Hemen işe koyuldu – ve haklıydı; yapacağı şey hiç de zor olmayacaktı! Kaplumbağa kısa sürede, protezinin ve daha normal bir hayatın tadını çıkartmaya başladı.

Kabuğunun etrafında dönen iki tekerlek takıldı. Artık daha öncekinden daha hızlı gidebiliyor. Sanırım artık “kaplumbağa gibi yavaş” diyemeyiz, diyebilir miyiz?

Küçük kaplumbağanın, Jude’nin oğlunun fantastik bir icadı sayesinde, daha normal bir hayat yaşayabildiği için çok mutluyuz. Aynı zamanda kaplumbağanın mücadeleci ruhu ile, sahibinin sevgisinin de bunda payı var. Sahibi asla pes etmedi ve çok sevdiği hayvanı için yapabileceği her şeyi yaptı. Bravo!

protez takılan hayvanlar

Protez takılan diğer hayvanlar

Bu küçük adam protez kulanan tek hayvan değil.

  • Muñeca. Muñeca (kelimenin tam anlamıyla, “Doll”) Venezüella’daki bir parkta üç bacağını kaybeden küçük bir köpektir. Çarpmadan önce, çim biçme makinesini takip ediyordu. Köpeğin üç bacağı koptu ve zavallı hayvan hareket edemedi. Tek ayakla hareket etmesi imkansız. Bununla birlikte, bir hayvan hakları savunucusu onunla ilgilendi ve ona ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladı. Muñeca’nın protezi takıldı ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı ama, şimdi artık daha iyi bir hayatı var.
  • Turbo Roo. Bu küçük chihuahua iki ön bacağı olmadan doğdu. Sonuç olarak, terk edildi. Bir hayvan merkezi ona baktı ve küçük bacakları için bir protez sağladı. Şimdi yürüyebiliyor, koşabiliyor ve hatta atlayabiliyor.
  • Rexie. Rexie, arka bacaklarını felç eden bir kazada sakat kalan küçük bir kedidir. Ancak, kendisi için bir protez temin eden sahibinin çabaları sayesinde daha normal bir hayata geri dönebildi. Rexie bugün, sahibinin sevgisi ve proteziyle koşabiliyor.

Bunlar, ikinci bir şans verilmiş olan birkaç hayvana dair örneklerdir. Onların hayatları tepe taklak oldu, ama mücadeleci ruhları ve sevdiklerinin desteği sayesinde zorlukların üstesinden gelebildiler. Onlardan ne kadar değerli dersler alabileceğimizi söylememize gerek yok.

Bu gibi hikayeleri sizlerle paylaşmayı seviyoruz ve hazin bir başlangıçları olsa bile, mutlu bir sonla bitiyorlar! Çünkü mutluluk, sahip olduğunuz şeylere veya kim olduğunuza bağlı değildir, ama hayatın size sunduğu şeylerden nasıl yarar sağladığınıza bağlıdır.

Görsellerin kaynağı: soscurioso.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.