Bu Kısa Film, Sahiplenilmeyi İsteyen Bir Köpeğin Ne Yaptığı İle İlgili

Bu Kısa Film, Sahiplenilmeyi İsteyen Bir Köpeğin Ne Yaptığı İle İlgili
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Köpek sahiplenmek üzerine kurgulanmış bu kısa animasyon filmi, taş kalplileri bile ağlamaklı yapacak. Bir köpeğin, sahiplenilmek için ne yapacağını gösteriyor.
Filmde, evine gitmek istediği bir kızın, ona aşık olmasını sağlamak için her şeyi yapan bir köpeğin hikayesi anlatılıyor.

“Beni Eve Götür” – bir köpeğin sahiplenilmesi ile ilgili kısa film

kafeste köpek

Terk edilmiş köpeklerin ve diğer hayvanların sayısını azaltmaya yönelik bir girişim doğrultusunda pek çok insan, onları sokaklardan kurtarmak, kısırlaştırmak ve rehabilite etmek için, kar amacı gütmeyen vakıflar kurmaya karar vermişlerdir.

Fakat bu aşamadan sonra asıl zor olan iş –  hayvanların yeni bir eve taşınmasını sağlamak oluyor. Birileri tarafından hak ettikleri şekilde sevilecekleri ve bakılacakları bir yere ihtiyaç duyarlar. Bu kısa film bu konudaki farkındalığı arttırmak için yapıldı.

Filmin hikayesi

Köpek, yeni bir eve sahip olma şansını asla elde edemeyecek olduğunu düşünüyor. Ancak, umudunu yitirmez ve onu seçmeleri için elinden gelen her şeyi yapar. 

Bu dost canlısı hayvan, bunun hiç de kolay olmayacağını ve barınakta çok fazla rekabet olduğunu biliyor. Bu yüzden fark edilmesi ve köpek sahiplenmek isteyen bir kızın dikkatini çekmek için ustaca bir numara kullanıyor.

Her ne kadar bu küçük kızın sahiplenebileceği köpekler arasında çok fazla rekabet olmasına rağmen, beklenmedik kahramanımız  hedefine ulaşır.

Filmin verdiği mesaj

Bu animasyon filmi, aileye yeni bir üye dahil olurken, uygulamaya geçmesi gereken bazı dersleri de içeriyor . Filmin tamamını izlemeli ve kendi sonuçlarımızı çıkarmalıyız.

Bir evcil hayvanı sahiplenirken, önemli olan safkan mı, yoksa melez mi olduğu değildir. Bir köpeği diğerine tercih ederek bu seçme kararını verirken dikkat edilecek en önemli şey kişiliktir. Yeni arkadaşımızın sahip olacağı kişilik özelliklerini bilmemiz iyi olur.

Bir hayvan sahiplenmek

Bir yavru köpek satın aldığımız zaman,  çok sayıda olan diğer köpeklerin  yer sıkıntısı yüzünden  sokağa bırakıldıklarını hatırlamak zorundayız. Bu, hiç kimsenin birkaç hafta veya aylar sonra bile kulübeden köpek istemediği durumlarda olabilir.
Bu zavallı hayvanlar korkuyor ve çaresizler. Dükkanlarda satılık olarak bulabileceklerinizden daha kötü ya da daha iyi durumda değiller. Onlar,  hiçbir şey hissetmeden tek kullanımlık nesneler gibi davranan düşüncesiz sahipler yüzünden kafeslerin arkasında yaşamak zorunda kalmış olan yetimlerdir.

Sahiplendiğiniz köpek ile aranızdaki ilişki

Sahiplenildikten sonraki ilk birkaç gün içinde, köpek sahibi ve evcil hayvan arasında kurulan anlık ilişki en önemli şeydir. Güzellik geçicidir. Bir hayvanın sadece görünüşü nedeniyle sahiplenilmesi tavsiye edilmediği gibi, bu aynı zamanda yüzeysel bir durumdur.

Hayvanı sahiplenirken, onun görünüşüne kapılmayın veya aldanmayın.

Sahiplenilmiş bir köpek son derece sadık olacaktır. Ne olursa olsun, en zor zamanlarda bile yanınızda olacak. Hayvan, sizi ailesinin bir parçası olarak görecek ve sizin en iyi arkadaşınız olacak. Ailenizi kendi ailesiymiş gibi koruyup kollayacak. Aynı zamanda, sizi kendisinden daha çok sevecek ve asla yanınızdan ayrılmayacak.

Yemek ve eğlence

köpek maması

Barınaklar ve kurtarma merkezleri, kurtarılan köpeklere her zaman en iyi bakımı vermek için çaba gösterirler. Ancak, gerçek şu ki, bazen yeteri kadar yiyecek veremeyecekler ve yedikleri yemekler en sağlıklı, ya da en iyi tatlara sahip olmayacak.

Köpeğe, daha önce hiç görmediği veya koklamadığı lezzetli bir ödül maması verdiğinizde acaba buna nasıl bir tepki verecek?

Köpekler barınaklarda bulunan diğer birçok köpekle oynasalar da, yeni sahipleri ile parka veya araziye gitmek çok daha eğlenceli olacaktır. Ayrıca, y eni köpekler ve insanlar ile tanışacaklar ve yeni yerler keşfetme fırsatına sahip olacaklar.

Sahiplendiğiniz köpek için yumuşak bir yatak

Sahipleneceğiniz hayvan, her yerde ve her şeyin üzerinde uyumaya alışkındır. Rahatça kıvrılıp güzelce uyuyabileceği temiz, yumuşak bir yatağa sahip olması onun için çok büyük rahatlık sağlayacaktır. Bütün köpekler, soğuktan üşümeden ya da, korkmadan uyuyabilecekleri bir yatağın hayalini kurup, sahiplenilmeyi bekliyorlar.

Yeni oyuncaklar

Her köpek oyuncakları olmasını ister, ister büyük ister küçük olsun, sert veya yumuşak olsun farketmez. Eğer köpeğinizin daha önce hiç bir oyuncağı olmadıysa,  başka hiçbir şeyden bu kadar mutlu olmayacaktır. 

İlginizi çekebilir ...
Beni Sahiplenirsen Pişman Olmazsın
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Beni Sahiplenirsen Pişman Olmazsın

İşte size ilk ağızdan yazılmış, yavru köpeklerden birisinin "beni sahiplenirsen neden pişman olmazsın" konulu bir mektubu.


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.