Köpeğinizle Kamp Yapmak İçin 5 İpucu

Kamp yapmak, köpeğinizle birlikte olduğunuzda daha da eğlenceli olabilir. Bu heyecan verici deneyimleri bir hayvanla mümkün olan en güvenli şekilde nasıl paylaşacağınızı keşfedin.
Köpeğinizle Kamp Yapmak İçin 5 İpucu

Son Güncelleme: 17 Ekim, 2020

Bu yaz kampa gitmek harika bir seçenek ve bunu köpeğinizle paylaşabilirseniz, daha da harika! Kamp yapmak, gezmekten veya yaz aylarında kalabalık plajlara gitmekten daha ucuz ve rahattır. Açık havanın tadını tam anlamıyla çıkarmanın en iyi yolu, köpeğinizle kamp yapmaktır!

Köpeğinizle kampa nasıl gidilir?

Genel olarak iki ana kamp türü vardır: ücretsiz kamp veya bir kamp alanında kamp yapmak. Öte yandan açık havada çadırsız kamp da yapabilirsiniz. Ancak bu, yalnızca en maceraperestlere uygun bir deneyimdir.

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde ve diğer ülkelerde ücretsiz kamp yapılmasına izin verilmektedir. Ancak, kamp kurmadan önce milli parkların düzenlemelerini mutlaka kontrol edin.

Bazen ücretsiz kamp yerleri sınırlıdır. Ancak, hiçbir kuralı çiğnememek için kamp yapmaya izin verilen bir yerde olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu tür bir kamp yapmaya karar verirseniz ve köpeğinizi yanınızda getirmek isterseniz bir problem olmamalıdır. Belirli bir kuruma gitmenize gerek olmadığı için, köpeğinizle doğanın ortasında olabilirsiniz.

Öte yandan, bir kamp alanında kamp yapmak istiyorsanız, önceden rezervasyon yapmanız ve evcil hayvanlara izin verdiklerinden emin olmanız gerekir.

Köpeğinizle kampa gidip gitmemeye karar verirken aklınızda bulundurmanız gereken bazı yararlı ipuçları. Evcil hayvanınızı bu maceraya yanınızda götürmek istiyorsanız bu tavsiyeyi kaçırmayın!

köpeğinizle kamp yapmak için ipuçları

1. Kamp alanının evcil hayvan kabul ettiğinden emin olun

Tüm kamp alanları evcil hayvan kabul etmez ve evcil hayvanları yalnızca kuruluş izin verirse getirebilirsiniz. Bu nedenle, yapılacak en mantıklı şey bir kamp alanı, bungalov, kabin veya villa rezervasyonu yapmadan önce sormaktır. Bu aynı zamanda oteller, plajlar, kır evleri veya herhangi bir turistik yer için de geçerlidir.

Ayrıca konaklama koşullarını da hesaba katmanız gerekir çünkü evcil hayvanları kabul eden bazı kamp alanlarının belirli kısıtlamaları vardır. Örneğin hayvan sayısını kısıtlayabilirler veya hayvanın boyutu fiyatı artırabilir.

2. Köpeğinizle kamp yapmadan önce köpeğinizi parazitlere ve hastalıklara karşı koruyun

Bu tavsiye, evcil hayvanınızla yaptığınız her yolculuk için geçerlidir. Özellikle doğal bir ortama seyahat etmeden önce, evcil hayvanınızın tüm aşılarının güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, dış ve iç parazitlerini gidermeyi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Önleme her zaman en iyi seçenektir.

Unutmayın, köpeğinizi her üç ayda bir ağızdan alınan bir anti-parazit ile iç parazitlere karşı korumalısınız. Ayrıca pirelere, kenelere ve sivrisineklere karşı korumak için özel ilaçlar uygulayarak veya tasmalar takarak onları harici olarak da korumanız gerekir.

Aşı kartını, hayvanın seyahat ettiğiniz bölgede tüm zorunlu aşıları yaptırdığını göstermeniz gerekmesi ihtimaline karşın, seyahat ederken yanınızda götürün. Ayrıca bu belge, evcil hayvanın yasal koruyucusu olduğunuzu da gösterir.

3. Evcil hayvanınızın çantasını hazırlayın

Öncelikle, seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek her şeyin bir listesini yapın. Örneğin, yeterli yiyeceğe, yürüyüş için aksesuarlara, su kabına, mama kabına, oyuncaklara, ödüllere, yatağa ve araba ile seyahat etmek için emniyet kemerleri veya bir köpek kafesine ihtiyacınız olacak.

Köpeğinizle kamp yaparken, kullanışlı bir aksesuar LED tasmasıdır, böylece hava karanlıkken dışarıda köpeğinizle yürüyüşe çıkarsanız onu kolayca bulabilirsiniz.

açık havada oturan köpek

4. Köpeğinizle kamp yapmak: İz bırakmayın

Dışarıda olsanız bile, köpeğinizin idrarını üzerine su dökerek temizlemeli ve köpeğinizin dışkısını toplamak için torbalar kullanmalısınız. Bu, çevreye ve diğer kampçılara karşı önemli bir saygı ölçüsüdür. Ayrıca, torbalar geri dönüştürülebilir ise bu uygulama çok daha çevre dostudur.

Ayrıca, evcil hayvanınıza göz kulak olun ve kamp alanında dolaşmasına veya diğer insanları rahatsız etmesine izin vermeyin. Çöplerinizi de geride bırakmayın! Unutmayın, doğa herkese aittir.

5. Evcil hayvanınıza iyi bakın

Evden uzakta, köpeğinizin dinlenme, yemek, yürüyüş ve diğer rutin davranışlarını kontrol etmek çok daha zordur. Tatil günleri rahatlamak için olsa da, evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını ihmal etmemelisiniz.

Onlara birkaç saat dinlenme süresi tanıyın, onlarla oyun oynayın ve onları besleyin. Evcil hayvanınıza bol miktarda su vermeyi de unutmayın. Bu, fiziksel efor sarf ettikten veya sıcakta vakit geçirdikten sonra çok önemlidir.

Gördüğümüz gibi, bu ipuçlarını uygularsanız, köpeğinizle kamp yapmak hem sizin hem de evcil hayvanınız için eğitici ve teşvik edici bir aktivitedir. Köpeğinizi yanınızda getirmek, onları evde yalnız bırakmaktan her zaman daha iyi bir seçenektir. Aynı zamanda duygusal bağınızı güçlendirmenin de harika bir yoludur.

İlginizi çekebilir ...
Sensiz Olmaz! Köpeğinizle yapabileceğiniz aktiviteler
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Sensiz Olmaz! Köpeğinizle yapabileceğiniz aktiviteler

Birçok ülkede evcil hayvanlar hakkında hala farkındalık eksikliği var ve köpeğinizle yapabileceğiniz faaliyetleri düşünmek zordur.