Artık Köpeğiniz için Dondurma Alabilirsiniz!

21 Şubat 2021
Köpeklerin dondurmayı ne kadar çok sevdiğini hepimiz biliyoruz; ancak onlara bu tatlıyı vermek gerçekten de iyi bir fikir mi? Dondurma, hazımsızlığa veya daha kötüsüne yol açar mı? Her neyse, zaten endişelenmemize gerek kalmadı – köpekler için dondurma artık mevcut!

Köpeğimizin sağlığına kötü olduğu için onunla paylaşamayacağımız bir şeyi yerken köpeğimiz bize baktığında kaçımız kendisini suçlu hissetti? Keşke köpeğiniz için dondurma olsaydı da onlara bu tatlıyı vermek sorun olmasaydı.

Birçoğumuz biliyoruz ki köpekler süt ürünlerini, işlenmiş şekeri ve diğer içerikleri kolayca sindiremez ve bu yüzden de bu bileşenlerden oluşan yemekleri onlara vermekten kaçınırız.

E tabii ki bu içeriklerin çoğu bizler için de zararlı ancak biz bu durumu fazla dikkate almıyoruz. Her halükarda size iyi bir haberimiz var: özellikle köpekler için formüle edilmiş yeni bir tür dondurma artık mevcut ve dondurmanızı köpeğinizle paylaşmadığınız için artık kendinizi kötü hissetmenize gerek kalmayacak.

Meksika’da yer alan ve köpeklere özel dondurmayı üreten şirketin adı Don Paletto. Kesinlikle, diğer pek çok Meksika yemeği gibi harika bir fikir.

Köpekler için dondurma fikri nasıl ortaya çıktı?

Don Paletto, köpeklerin sahiplerini “randevuya” götürmekten hoşlandığı bir yer. Hayvanlar, susadıklarında ya da yürümekten veya etrafta koşuşturmaktan dolayı aşırı sıcakladıklarında oraya nasıl gideceklerini tam olarak biliyor. Bu şirketin sahibi olan Mauricio Montoya, bu fikri nasıl ortaya çıkardığını açıklıyor:

“Dünyanın birçok yerinde köpekler için dondurma var; ancak üreticiler, içlerine et koyuyor ve dondurma artık bir tatlı olmaktan çıkıyor. Köpeklerin yemesine uygun tatlı bir dondurma hazırlamayı kendime bir görev edindim.”

Diğer bir deyişle Mauricio, bu tüylü dostlarımızın, istediği zaman yiyebileceği tatlı, lezzetli ve ferahlatıcı bir dondurmaya sahip olması gerektiğini düşündü. Onun bakış açısına göre et içeren bir dondurma, kabul edilebilir bir çözüm değildi.

Köpeğiniz için üretilen dondurma neler içeriyor?

Köpeğiniz için dondurma alabilirsiniz.

Bu dondurmanın yapımında kullanılan malzemeler tamamen doğal ve evcil hayvanınız için oldukça uygun. Bazıları; dikkatle ölçülmüş porsiyonlarda havuç, fıstık ezmesi ve hatta organik yoğurt bile içeriyor. Yoğurt, laktoz içermiyor ve bir köpeği gazlı ve şişkin hale getirmek yerine, onun sindirimine yardımcı oluyor.

Köpeğe-özel kombinasyonları üretmek için Mauricio, köpeklerin neleri yiyip neleri yiyemeyeceği konusunda bazı araştırmalar yaptı. Mauricio, birçok veterinere danıştı ancak Jagger adındaki kendi köpeğinden aldığı geri dönüş, ona özellikle yardımcı oldu. Şöyle ki ikramlarını yiyen köpeklerin tepkilerini gözlemleyerek ve analiz ederek içeriklerin, köpeklere hiçbir şekilde zararlı olmadığından emin olabildi.

Köpekler için ürettiği dondurmanın yanında insanları da unutmadı. Bu şekilde sahipler, köpekleriyle birlikte oturup, rahatlayarak kendi dondurmalarının tadını çıkarabilirdi. Köpekler için üretilen dondurma, elma-yaban mersini, havuç-çilek ve fıstık-muz içeriyor.

Mauricio’nun dondurmalarından hiçbiri şeker içermiyor. Aslında bu dondurmaların içinde, köpeğinizin sağlığına zarar verebilecek hiçbir içerik bulunmuyor. Mauricio bu durumdan o kadar emindi ki kendi köpeğinden, yaptığı deneylerini test etmesi adına yardım etmesini istemekten hiç çekinmedi. Köpeği de yediklerine bayıldı! Üstelik o, ardı ardına, durmaksızın yapılan deneyleri yedi ve hiçbir yan etkisi olmadı.

Köpekler, bu tür dondurma hakkında ne düşünüyor?

Köpeğiniz için dondurma alabilirsiniz.

Her ürün veya işletmede olduğu gibi; son söz müşterinindir ve o, her zaman haklıdır! Buradaki müşteriler, köpeklerdir ve işte onların “düşündükleri”!

  • Koca bir bulldog olan Tank, genellikle dondurmasını iki ısırıkta bitiriyor; ancak yediği dondurmanın ne kadar çabuk bitebileceğini asla düşünmüyor. Bu yüzden o, ağabeyi Lucky’e fark ettirmeden onun dondurmasını çalıyor! Sahibi, Tank’ı sürekli azarlıyor ama hey, onlar, Lucky için bir tane daha dondurma almak zorunda kalacaklar!
  • İşte karşınızda fazla sabırlı olmayan Super adında çarpıcı bir Alman Çoban. Mauricio’nun ona dondurmayı getirmesini bekleyemiyor ve bu yüzden de uzun zamandır beklediği kendi dondurması gelene kadar bulabildiği artıklara doğru hızla koşuyor. Fıstık-muz onun favorisi; ancak gerekirse, başka bir tane daha yiyecek.

İki arka ayağı üzerinde duran köpekleri izlemek, bu köpeklerin dondurmalarını yemeye ya da ikinci bir tane almaya aşırı hevesli olmaları, birçok insanı çeken bir manzara.

Tüm bunların sebebi; bu dondurmacıda gerçekten de özel bir şey olması. Dondurmacı, hem birçok hayvan hem de köpek sahipleri için kesinlikle yeni bir soluk.

Sonuç

Bu dondurmacının uzun süre başarılı bir şekilde çalışmaya devam etmesini umuyoruz. Üstelik yakında dünyanın geri kalanına da yayılacağını umuyoruz; böylece herkes, sağlıklı ve lezzetli bir tatlı dondurma ikramının tadını çıkarabilir.

Her şeyden önce normal dondurmanın köpekler için sağlıklı olmadığını unutmayın. Öyleyse dondurmanız, köpekler için özel olarak üretilen Don Paletto’nın dondurması olmadığı sürece, köpeğinizle paylaşmayın.