Terk Edilen Köpeklerin Koruyucu Meleği

Terk Edilen Köpeklerin Koruyucu Meleği

Son Güncelleme: 21 Nisan, 2019

Size anlatmaktan çok hoşlandığımız hikayelerden biridir bu. Kalbimize dokunur, bizi bir yerlere götürür. Maalesef, terk edilme hala sık görülen bir durum olsa da, bazı insanların bununla mücadele etmesini görmek güzel bir haber. Bugünkü yazımızda, terk edilen köpeklerin koruyucu meleğinden bahsedeceğiz.

Bu meleğin adı Lee Asher. Uzun bir süre boyunca, şarkı söyleyip başkalarına yardım etmek gibi bir hobisi olmuş. Aşağıda kendisinin hikayesini sizler ile paylaşacağız.

Hayvan Aşkı ile dolu bir Koruyucu Melek

Asher Kaliforniya, Los Angeles’te yaşıyor. Küçük bir çocuk olduğundan bu yana hayvanları çok seviyor. Hayvanlara yardım etmek ve en çok ihtiyacı olanlara yardım etmek en büyük hobilerinden biri haline gelmiş.

Aslında, henüz daha küçük bir çocukken, evinin yakınındaki bir barınakta saatler geçirmiş. Daha sonraları hayvanların kurtarılması ve bakımı ile ilgili birçok şey öğrenip, bu konuda insanların ne yapabileceği ile ilgili bilgi almış.

Büyüdüğüm zaman, kurtardığım hayvanlar ile dolu olan bir evim olacağını biliyordum. Bu nedenle hem kendim hem de beni tanıyanlar için bu durum bir sürpriz olmadı’ diye açıklıyor durumu.

Asher ve Tuhaf Ailesi

Bugün bu adam, bu koruyucu melek 7 köpek ve iki kedi ile beraber yaşıyor. Hepsi Asher tarafından kurtarılmış ve yaşadıkları ortama alıştırılmış. Terk edilmiş hayvanları kurtarmak ile ilgili görüşleri ‘sadece bir hayat kurtarmıyorsunuz. Aynı zamanda terk edilen bu canlılara bir sahiplenilme imkanı tanıyorsunuz’ şeklindedir.

Her ne kadar 9 hayvan ile yaşasa da, bugüne kadar 16’sını kurtarmıştır. Geriye kalanları, onları çok ve hak ettiği gibi seven aileler tarafından sahiplenilmiştir. Zamanını, enerjisini ve kaynaklarını hayvanları kurtarmak gibi işlere harcayan Asher gibi insanları duydukça mutlu oluyoruz.

Diğer Koruyucu Melekler

Bu tür bir fedakarlığı sadece Asher’ın yapmadığını biliyoruz. Bu sayfada, kalplerimizi sevgi ile dolduran başka koruyucu meleklerin hikayelerini sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyoruz.

barınaktaki köpekler mutlu

İşte onlardan bazıları:

  • Köpeklere kitap okuyan kadın. Daha önce sizlere, günde en az iki saatini köpek barınaklarını ziyaret etmeye adayan bir kadından bahsetmiştik. İlk başta köpeklere kitap okumak ile başlayan bu ziyaretler, zaman içerisinde, köpekler ile konuşmasına, onlara hediyeler getirmesine ve oyunlar oynamasına evrilmiş. Barınak çalışanları, hayvanların daha mutlu olduğunu söylemektedir.
  • İflas eden milyoner. İş hayatı başarılar ile dolu bu adam her şeyini bırakıp, hayatını terk edilen hayvanların kurtarılmasına ve bakımına adamış. Maalesef varını yoğunu bu uğurda kaybetmiş ve yardım bulmak için yeni yollar aramaya başlamış.
  • Barınak kuran kadın. Bir İskandinav ülkesinden bir başka kadın hemen hemen tüm emekli maaşını kurtardığı 50 köpeğin masraflarına harcıyor. Kendisine gönülden destek olan komşularının yardımını rica ediyor.

Bunlar gibi, dünya çapında yüzümüzü umutla aydınlatan, insanların kalplerinin kurumadığını gösteren binlerce güzel hikaye vardır. Zaman içerisinde sayının artacağını umuyoruz.

Terk edilmenin unutulmaz bir acı olduğunu biliyoruz ama hepimiz kendi üzerimize düşeni yaparsak, belki de başarabiliriz. Peki siz ne yapabilirsiniz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.