Peru’yu Bisikletle Gezen Köpek

Sıradan yöntemlerle gezmesi çok kolay olmasa da Peru sırt çantalı gezginler için ideal bir seyahat noktası.
Peru’yu Bisikletle Gezen Köpek

Son Güncelleme: 03 Aralık, 2018

Seyahat etmek çok güzel ama genelde hayvanlarımızı getirmek çok da imkanlı değil. Uzun yolculuklar ve gittiğimiz bazı yerler onların gelmesi için riskli olabilir. Ancak bugün Latin Amerika’nın en güzel ülkelerinden ve dünyanın da en çok turist çeken yerlerinden biri olan Peru’yu gezerken köpeğini de yanında götüren bir çiftin hikâyesini sizlerle paylaşacağız.

Ayrılmaz dostlar

doğada köpek

Hikâyemiz Claudio Alfonso ve kız arkadaşı Angélica Gutierrez’in İnka ülkesine seyahatiyle başlıyor.

Peru’ya geldikten sonra Cladio üç yaşındaki Labrador köpekleri Boomer’ı çok özlüyor ve Angelica’yla Kolombiya’ya geri dönüp onu da almaya karar veriyorlar.

Bu çikolata rengi güzel köpeğin sahiplerinin yaptığı cesaret isteyen bir iş olsa da köpeklerinin sağlığına ve rahatına son derece önem vermişler. Yolculuğun herhangi bir kısmında köpekleri kendini kötü hissederse hemen eve dönmeyi planlamışlar.

Peru’da bisiklet tepesinde

Boomer’ın Peru’da bisikletle nasıl gezdiğini merak ediyor olabilirsiniz. Claudio ve Angélica bisikletlerinin arkasına tehlikeden uzak rahatça oturabileceği bir bölüm eklemişler.

Bazen de yürüyüşlerine Boomer da eşlik ediyormuş. Sahipleriyle hiç bilmediği yerlerde yürüyerek bu maceraya o da ortak olmuş.

Claudio’nun aktardığına göre sadece sabah 7’den 10’a kadar yürüyorlarmış. Günün geri kalanında güneşin yükselmesiyle hava fazlasıyla ısındığı için İnka ülkesinde yürüyüşlerine ara veriyorlarmış. Bir de tabii ki köpeklerinin çok yorulmamasını da gözetiyorlarmış.

Claudio, Angélica ve Boomer; tüm Peru’yu yaklaşık sekiz ayda gezdiler. Boomer gittikleri her şehir ve köyde tüm dikkatleri üstüne çekti. Her defasında insanlar, Boomer’a fazlasıyla sevgi ve ilgi gösterip yolcuklarının geri kalanı için şans diledi.

Boomer’ın yolculuğu bütün ülkede duyuldu. Televizyonda yayınlandı ve bir mama markası ihtiyaç olduğunda veteriner ve yiyecek gönderdi.

Unutulmaz

mutlu köpek

Boomer, Bolivya’da hastalanıp eve döndükten sonra 11 uzun yıl daha Claudio’yla benzersiz tecrübeler yaşamaya devam etti.

Artık seyahatlere eşlik edemediği günler geldiğinde sahibi sağlığını kontrol etmek ve zaman geçirmek için 15 günde bir eve dönüyordu.

Boomer, 14 yaşında hayata gözlerini yummuş olsa da onu sadece Claudio değil tüm Peru boyunca bisikletinde otururken görenler de unutmayacak.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.