Hayvan Barınakları için Fon Toplayan Köpekle Tanışın

Bu makalede, hayvan barınakları için para toplanmasına yardımcı olan bir köpek hakkında her şeyi öğrenin. Okumaya devam edin!
Hayvan Barınakları için Fon Toplayan Köpekle Tanışın

Son Güncelleme: 08 Haziran, 2021

Davos, hayvan barınakları için para toplayan bir köpektir. Golfü sever ve başkalarının kaybettiği şeyleri bulma konusunda doğal bir yeteneği vardır. Hikayesi, bir köpeğin ve sahibinin daha iyi bir dünya inşa etmek için yapabileceği büyük katkıların bir hatırlatıcısıdır.

Beş yıl önce, Al Cooper sadık tüylü arkadaşını golf sahasına götürmeye karar verdi. Uzun zaman önce, Bernese Dağ Köpeğinin kayıp nesneleri bulmada ne kadar iyi olduğunu fark etmişti. Eğlenceli bir gezi olarak başlayan şey, kısa sürede köpekler için bir girişim haline geldi.

Davos, Albertville, Minnesota golf sahasında kayıp topları bulmadaki hızı ve etkinliği sayesinde sadece bir evcil hayvan olmaktan çıkıp golf oyuncusunun yardımcısı haline geldi. En çarpıcı şey, topları bulduktan sonra onlarla yaptıkları şeydi. Sahibi onları 25 sente satıyor ve topladıkları tüm parayı terk edilmiş köpeklere yardım eden bir organizasyona bağışlıyordu.

Al ve Davos bunu birkaç aydır yapıyorlar. Basında çıkan haberlere göre, Davos sadece birkaç hafta içinde sokak köpekleri için 100 doların toplanıp bağışlanmasına vesile oldu.

Davos: Hayvan barınakları için para toplayan köpek

barınakta köpekler

Animal Humane Society organizasyonunun ve terk edilmiş köpekler için yerel barınağın bir üyesi olan Deanna Kramer, bu hayırsever köpeğin topladığı fonları aldığında gerçekten şaşırdı.

Kramer’e göre, Davos’un bağışı, bir aktivist olarak tüm kariyeri boyunca almaktan zevk aldığı en nazik bağıştı. Şaşırması normaldi  çünkü yeteneklerini kendisinden daha az şanslı köpeklere yardım etmek için kullanan hayırsever bir köpekten bahsediyoruz.

Hikaye, bir Minnesota televizyon istasyonu olan KARE 11’nin ilgisini çekti. Bu iç açıcı hikayeyi YouTube’a yükledikleri bir haberle popüler hale getirdiler.

Şimdi, Davos viral oldu. Hikaye ayrıca prestijli dergi ¡Hola’da ve İspanyol televizyon kanalı Antena 3‘ün web sitesinde yayınlandı!  Ayrıca, Facebook’ta da ünlü oldu.

Davos kaç top buldu?

Bu köpeğin doğuştan gelen bir yeteneği var ve iddiaya göre, bölgedeki sokak köpekleri için ilk bağışını yapmak için birkaç hafta içinde toplam 400 top buldu.

Davos topları buldu ve beyaz bir sepete yerleştirdi. Sahibi, bir parkın içinde bağış talep eden bir pankart astı. Bu köpeğin çalışması golfçüler, hayvan koruyucuları ve tabii ki daha az şanslı diğer köpekler için faydalı olmuştur.

Tüm bunların en iyi yanı, Davos’un kayıp topları bulurken çok eğleniyor olması. İş üzerinde olmadığında itaatkar bir şekilde golf arabasında yatıyor. Davos’un sahibi, köpeğinin top bulma yeteneği sayesinde gelecekte büyük bağışlar toplayacaklarını öngörüyor.

Para toplamak için eğitim

barınakta kimsesiz köpekler

Al Cooper, berbat bir golf oyuncusu olmasına rağmen golfün en büyük tutkularından biri olduğunu açıkça belirtti. Ayrıca sadık arkadaşını ustaca eğitti.

Bu yaratıcı Amerikalı’nın, daha fazla yatırıma ihtiyaç duymadan önemli fonlar yaratabilecek bir girişim yaratmak için evcil hayvanıyla güçlerini birleştirmenin bir yolunu bulduğu da doğru.

Bunun en iyi yanı, Al ve köpeğinin tüm bunları golf sahasında eğlenirken yapmasıdır!

Bu, bir köpeğin para topladığı ve yeni, daha şefkatli ve hoşgörülü bir dünya inşa etmeye katkıda bulunduğu ilk sefer değil. Ancak, Davos’un hikayesinin oldukça benzersiz olduğunu kabul etmelisiniz. İlginizi çekebilir ...

George Clooney Köpekleri Kurtarmak İçin 10,000 Dolarlık Bir Bağış Yaptı
My Animalssayfasında okuyun My Animals
George Clooney Köpekleri Kurtarmak İçin 10,000 Dolarlık Bir Bağış Yaptı

George Clooney ve eşi Amal Alamuddin köpekleri kurtarmak için 10,000 dolar bağış yaptı. Haberin detayları ve daha fazlası için tıklayın!