Panda Köpekler: Bilmek İstediğiniz Her Şey

Panda köpeklerini hiç duydunuz mu? Çin'de başlayan ve köpek dünyasını kasıp kavuran bu yeni çılgınlığı size anlatacağız!
Panda Köpekler: Bilmek İstediğiniz Her Şey

Son Güncelleme: 14 Mart, 2021

Panda köpekler, yeni bir cins mi yoksa bir sanat akımı mı? Çin’den gelen bu yeni çılgınlığa daha yakından bakalım. Görünüşe göre, köpekler evcil hayvan kafelerinde gösterildikten sonra son derece popüler hale geldi ve şimdi herkesin istediği sadık arkadaş oldu.

Panda köpekler ve kökenleri

Pandog olarak da bilinen panda köpekleri, Çinli bir hayvan dükkanı sahibi olan Hsin Ch’en tarafından yaratıldı. Bu kişi, diğer hayvanlara benzeyen “yeni köpek türleri” yaratmasıyla ünlüdür. Ancak bu yeni ırkları, mükemmel görünüme ulaşmak için köpekleri gerçekten de üreterek yaratmıyor. Bunun yerine, mevcut ırkların belirli yönlerinden yararlanıyor ve görünümlerini dönüştürmek için yeni teknikler uyguluyor.

Panda Köpekler ve cinsleri.

Buna göre, panda köpekleri aslında normal, beyaz Chow Chow köpekleridir. Sonra Ch’en, pandalara benzemeleri için hayvanları boyar. Ancak Ch’en, bu tekniklerin köpeklerin sağlığına zararlı olmadığını belirtiyor.

Özellikleri

Gördüğünüz gibi, köpekler tıpkı pandalara benziyor. Kendine özgü siyah beyaz görüntüleri ve gözlerinin ve kulaklarının etrafındaki siyahlıklarla bu görüntüyü yakalıyorlar.

Bu trend Çin’de çok popüler hale geldi. Chengdu’da bulunan Hsin Ch’en’in mağazası artık bu köpeklere olan talebi karşılayamıyor. Belki de köpeklerin bu kadar popüler olmasının basit bir nedeni vardır. Çin’de, kültürel olarak, panda sevilen bir hayvandır. Antik çağlardan beri Çin halkı pandaları kutsal ve hayranlık uyandıran bir hayvan olarak görüyorlardı.

Ancak Hsin Ch’en’in dükkanı bu köpekleri satan tek yer değil. Aslında, köpekler Çin’deki ve dünyanın her yerindeki diğer mağazalarda da zaten mevcuttur. Bu teknik, pazardaki panda köpeklerine olan büyük talebi karşılamak için diğer köpek satıcılarına da yayıldı.

Dünyanın geri kalanında panda köpekler

Pandogun moda trendi dünyadaki diğer ülkelere de yayıldı. Görünüşe göre herkes bu küçük ayıları ne kadar sevimli oldukları ve tıpkı sevimli bir pandaya benzeyen bir köpeğe sahip olmanın yeniliği için satın almak istiyor!

Pandalara olan benzerlik o kadar esrarengizdir ki, İtalya’daki Orfei sirki, seyircilerini aldattıkları şikayeti üzerine kapatıldı. Sirk, gerçek pandalar yerine panda köpekleri kullanıyordu!

Araştırmacılar, panda diye sunulanların sadece kürklü köpekler olduğunu keşfettiler. Bu haber halka açıklandıktan sonra sirk, hayvan koruma kuruluşlarından şikayetler aldı. Kapsamlı bir araştırmanın ardından, sirkin Macaristan’daki panda köpeklerini satın aldığını buldular. Araştırmacılar ayrıca kürklerini boyamanın köpeklere zarar vermediğini de keşfettiler.

Hayvan koruma topluluğu sonuçta sirke karşı herhangi bir şikayeti sonuca bağlamadı, çünkü sirklerin köpeklere verdiği tek zarar parlak ışıklara maruz bırakmaktı.

Bununla birlikte, insanların panda köpeklerinin kürkünü boyamak için kullandıkları kimyasallar zararlı olmasa da, hayvan koruma topluluğu tetikte olmaya devam ediyor. Köpeklerdeki estetik değişikliklerle ilgili birkaç şikayet de var.

Panda Köpekler ve bakımları

Panda köpeğinin güzelliği ucuza gelmiyor. İlk olarak, kozmetik teknik zor ve zaman alıcı olduğu için hayvanlardan birini satın almak maliyetlidir. İkincisi, köpeğe sahip olduğunuzda, boya işi bakım gerektirir, aksi takdirde köpek rengini kaybeder.

Sahipler, köpeğin hayatının geri kalanı boyunca boyama işlemini yaklaşık altı ayda bir tekrar etmelidir. Bu sürecin eleştirilerinden biri, bu tekniğin uzun vadeli etkilerini henüz bilmiyor olmamızdır.

Chow Chow cinsi ve özellikleri.

Chow Chow köpekleriyle ilgili ilginç bir gerçek, görünüşe göre bu köpeğin bir zamanlar eski Çin‘de insanların et tüketimi için yetiştirilmiş olmasıdır. Şimdi, dünyadaki en popüler evcil hayvanlardan biri!

Aslında, bu hayvan mutfak yemeklerinde o kadar yaygın bir bileşendi ki “Chow” adı argo Çince’de “yemek” anlamına geliyordu.

Panda köpekleri, değiştirilmiş görünümlerinden dolayı kesinlikle ilginçtir. Bununla birlikte, köpekleri bu tür bir güzellik prosedürüne maruz bırakmak kesinlikle etik bir seçim gibi görünmüyor.

İlginizi çekebilir ...
Panda Chow Chow: Köpek mi Yoksa Panda mı?
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Panda Chow Chow: Köpek mi Yoksa Panda mı?

Bu inanılmaz hayvanı gördüğünüzde onun bir panda olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak havladığında bir Panda Chow Chow olduğunu fark edersiniz.