Sadakat Gösterdiğin İçin Teşekkürler

Köpeğinize olan minnetinizi nasıl gösterirsiniz?
Sadakat Gösterdiğin İçin Teşekkürler

Son Güncelleme: 15 Haziran, 2019

Köpekler sahip oldukları sadakat duygusu ve insanlara hizmetleri ile bilinirler. Onların hayatlarını bizler için feda etmeye gönüllü olduklarından yüzde yüz eminiz. Köpek sahibi olanlar bunu bilir.

Peki hiç köpeklerin bu inanılmaz sadakat duygusunun nereden geldiğini merak ettiniz mi? Köpeklerin kurtların soyundan geldiğini unutmayın. Bir köpek lider değilse, ev hayvanlarında olduğu gibi, itaatkar davranır. Bu da onu sadık bir hayvan haline getirir.

Köpekler için bir gruba ait olmak -bu ister bir hayvan grubu olsun ister bir insan grubu- çok önemlidir. Bir şeyin bir parçası gibi hissetme isteği onların içinde vardır. Birinin onları sevdiğine ve umursadığına inanma ihtiyacı duyarlar.

Köpekler evcilleştirilmeye başladıklarında insanlarla özel bir bağ kurdular. Bu bağ birbirimizi koşulsuz bir şekilde sevmemizi ve anlamamızı sağlıyor.

Köpeğiniz size karşı ne kadar sadakat gösteriyor? Köpeğinizin bunun için bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyor musunuz? Ona olan minnetinizi nasıl göstermelisiniz? Bir köpek sahibi köpeğine bir mektup yazarak ona teşekkür etmek istedi. Şöyle diyor:

Gösterdiğin sadakat için sana nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum

köpek ve sahibi yürüyüş yolu

Sen bir hediyeydin. Ben yeni bir ev arkadaşı isteyip istemediğimden emin değildim ama sen emindin. Bu yüzden seni geri veremedim. Hayvanlara olan sevgim seni geri vermemi engelledi ve bu benim hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri oldu!

Bundan hiç pişman olmadım. Çünkü seninle göz göze geldiğimiz o ilk anda sana aşık olmuştum. Senden ayrı kalmak istememiştim. Günden güne bana gösterdiğin sadakati fark ettikçe sana olan sevgim hayal edemeyeceğim kadar arttı.

Benim daha önce hiç yavru köpeğim olmamıştı. Bağımsızdım ve her şeye istediğim anda istediğim şekilde sahip olmaya alışkındım. Sen geldin ve benim hayatımı tamamen değiştirdin. Hayatıma girdin ve tasarımcıdan çıkma ayakkabılarımı çiğnedin, yastıklarımı mahvettin ve beni delirten binlerce şey yaptın.

Bazen seni azarladım hatta popona küçük bir şaplak bile vurdum. Korktun, saklandın. Bir daha yüzüme bile bakmayacağını düşündüm. Ancak bir süre sonra sen oradaydın. Öne eğdiğin başınla vücudumun önüne gelen her yerini öpüyordun.

Sen benim kahramanımsın

Sonra ben adeta eridim ve kendimi çok suçlu hissettim… Hasta olduğumda, eve ambulans geldiğinde bir saniye bile yanımdan ayrılmadın. Hatta beni senin yanından almak isteyen kişiye hırladın!

Daha önce hiç birine hırladığını duymamıştım. İşte yine oradaydın, bana olan sevgini ve bağlılığını bir kez daha ortaya koyuyordun.

Aslında bunu defalarca yaptın. Bana saldıracaklarını düşündüğün köpeklerle boyları senden büyük olmasına rağmen kavga ettin.

Bir arkadaşımın benimle tartıştığını görünce ondan hoşlanmamaya başladın. Karşıdaki kişinin haklı olup olmadığının bir önemi yoktu: Sadece senin canını sıkıyordu. Tek bildiğin beni sevdiğin ve benim için her şeyi yapabileceğindi.

Sonsuz sadakatin için teşekkürler

çimlere uzanan köpek

Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler. Bugün yaşlı bir çocuksun ve zar zor hareket edebiliyorsun. Şimdi benim senin için bir şeyler yapma zamanım geldi. Benim için yaptıklarının karşılığını vermek istiyorum. Sadakatinin benim sana göstereceğim sadakat ile karşılık bulacağını bilmeni istiyorum.

Seni terk etmeyeceğim. Seni uyutmayacağım. Son günlerinde sana mümkün olan en iyi hayatı yaşatacağım. Yaşadığın gibi mutlu bir şekilde bu hayata veda etmeni sağlayacağım. Çünkü bunu hak ediyorsun, bana bağlılık gösterdin. Şimdi bağlılık gösterme sırası bende.

Kendini hiçbir zaman bana yük oluyormuş gibi hissetme. Çünkü sana severek bakıyorum. Seni sevmeyi, sana verebileceğim en iyi hayatı vermeyi ve seni mutlu etmeyi seviyorum.

Sensiz yaşamaya nasıl alışacağım, bilmiyorum. Samimi olarak söylemek gerekirse hayatımda hiç kimse daha önce bana, senin bana gösterdiğin bağlılık derecesinde bir bağlılık göstermedi.

Bunun için, benim için yaptığın her şey için, beni bu kadar mutlu ettiğin için teşekkür ederim, teşekkür ederim, binlerce kez teşekkür ederim.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.