BARF Diyeti İçin Dondurulmuş Köpek Maması

Çiğ et bazlı diyetler köpekler için en iysi olduğu düşünülmektedir. Köpekler, çoğunlukla et ve kemiklerden oluşan bir beslenme düzenine sahip olacak şekilde evrildiler. Amino asitler ve gıda enzimleri, sindirim ve besin emilimi için hayati öneme sahiptir ve çiğ ette bulunurlar. Artık bunları herhangi bir evcil hayvan mağazasında dondurulmuş köpek maması paketleri olarak bulabilirsiniz.
BARF Diyeti İçin Dondurulmuş Köpek Maması

Son Güncelleme: 14 Mayıs, 2021

Diyet ve beslenme düzenleriyle ilgili her gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor, hatta bunların çoğunu  duymuyoruz bile. Aynı şey, yeni ürünlerin geliştirilmesinin oldukça hızlı olduğu evcil hayvan dünyasında da oluyor. Ulaşılabilirlik ve hayatlarımızı kolaylaştırmaları en önemli hedeftir. Örneğin, artık donmuş köpek maması gibi, bize zaman kazandıracak ve hayatımızı kolaylaştıracak ürünler var. Bu dondurulmuş ürün hayvanlarını BARF diyeti ile beslemeyi tercih eden insanlara yöneliktir.

Size hem BARF diyeti hem de bu ürün hakkında bilgiler vereceğiz ve evcil hayvanınız üzerindeki faydalarını anlatacağız.

BARF diyeti

yerde pati izleri ve yatan golden köpek

çiğ gıdalardan

Seçme şansları olsaydı köpeklerin tercih edeceği türden yiyecekler olduğunu iddia edenler de var.

Evcil hayvanınız için bu tür bir diyet hazırlamak için aşağıdaki yiyecekler arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Her tür çiğ veya kısmen haşlanmış veya hafif ızgara yapılmış et
  • Etli kemikler
  • Lüfer, somon, ton balığı, sardalya, uskumru, ringa balığı gibi çiğ balıklar.
  • Yumurtalar
  • Sakatat
  • Hayvansal veya bitkisel yağlar
  • Sebzeler ve meyveler
  • Hububat
  • Peynir ve yoğurt

Bu, BARF diyetine dahil edilen yiyeceklerin temel listesidir, ancak bu, bunları köpeğinize kontrolsüzce verebileceğiniz anlamına gelmez.

BARF diyeti nasıl işler?

kabından mama yiyen köpek BARF

meyve ve sebzeleri içermelidir özel mağazaları aramak daha kolay olabilir.

Evde kendi başınıza doğru ölçümler yapmanız biraz zordur; bu nedenle her zaman profesyonel beslenme tavsiyesi isteyebilirsiniz.

Yanlış ölçüm ve hazırlığın köpeğinizi tehlikeye atabileceğini ve hatta ölüme yol açabilecek gastrik dilatasyona (GDV) yol açabileceğini unutmayın. Yüksek miktarda ilave sıvı veya katı yağ içeren yiyecekler riski artırır. Araştırmacılar bunun, midenin gecikmiş boşalmasına bağlı olabileceğini düşünüyor.

Tabii ki, çiğ bir diyet sürdürmenin mutfakta büyük bir paket köpek bisküvisi bulundurmaktan daha zor olabileceğini biliyoruz. Tam da bu yüzden artık donmuş köpek mamaları var.

Dondurulmuş köpek maması

Belki de büyük bir evcil hayvan dükkanına gittiniz ve içinde yiyecekler bulunan dondurucular gördünüz. İşte, donmuş köpek mamasını orada bulabilirsiniz!

Her gün hayvanlarınız için çiğ yiyecek alıp hazırlamak zorunda olduğunuzu hayal edin. Kulağa bir çile gibi geliyor!

BARF diyetini dondurulmuş olarak satın alarak oldukça rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kesinlikle çok daha pratik ve hatta şaşırtıcı bir şekilde oldukça uygun fiyatlı.

Aynı zamanda, özellikleri ve faydaları da hemen hemen aynı. Bunun nedeni, dondurmanın tüm temel besin maddelerini muhafaza etmesidir. Aynı şekilde, kendiniz yapmaya karar verirseniz, artık besinleri sorunsuz bir şekilde dondurabileceğinizi biliyorsunuz. Sizin için çok daha pratik olacak ve evcil hayvanınız buna bayılacak.

Dondurulmuş köpek mamasındaki ana malzemeler

Evcil hayvan dükkanının dondurulmuş köpek maması bölümünde köfte, hamburger, kemik gibi yemekler ve aklınıza gelebilecek hemen her şeyi bulabilirsiniz. Hepsi özenle tasarlanmış ve profesyoneller tarafından seçilmiştir.

Köpeğinize yalnızca yemle besleseniz bile, haftada birkaç kez dondurulmuş köpek mamasını özel bir muamele olarak ekleyebilirsiniz. Buna bayılacaktır.

Hayvanlarınıza doğal yiyecekler vermek harika bir fikir. Daha önce de söylediğimiz gibi, uygun bir diyet formüle etmek için porsiyonları ve oranları doğru şekilde ölçebileceğinizi düşünüyorsanız, bunu evde yapabilirsiniz. Diğer yandan, yeterli sabrınız ve vaktiniz yoksa, önceden paketlenmiş dondurulmuş köpek maması alın. Uygun fiyatlı ve kullanışlıdır. İlginizi çekebilir ...

BARF Diyeti Tam Olarak Nedir?
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
BARF Diyeti Tam Olarak Nedir?

BARF diyetini daha önce duydunuz mu? Tahmin ettiğiniz üzere, barf diyeti köpeklerinizin tüketmesi için taze ve doğal çiğ etlerden oluşan bir diyet ...