Ek Ücret Almayan Köpeklere Özel Taksiler

Bu trend bazı şehirlerde kalkmış, öte yandan diğerlerinde ise bazı profesyoneller bu hizmeti kendi insiyatifleri ile sunuyorlar.
Ek Ücret Almayan Köpeklere Özel Taksiler

Son Güncelleme: 17 Ağustos, 2018

Evcil hayvanlar gittikçe artan bir biçimde günlük yaşamın bir parçası haline geliyor çünkü, pek çok insan, onların evde her zaman için tek başına bırakılamayacaklarının farkında. Bu nedenle yakın zamana kadar taksiler, köpeklerin ek bir ücret karşılığında araçlarına binmelerine izin veriyordu. Ancak bugün iyi haber şu ki, artık hiçbir  ek ücret almayan  köpeklere özel taksiler var. 

Yeni bir trend: Köpeklere özel taksiler

Yüzlerce köpek ve hayvansever taksi şoförü, kendi araçlarında evcil hayvanların taşıması için hiçbir ek ücret almamaya başladı. “Mascota” (Pet) olarak bilinen bu trend, İspanya Madrid‘de Mario Honrado tarafından başlatıldı. Büyük başarısından dolayı pek çok şehir, bu trendi kopyalamaya ve kendilerince yapmaya karar verdi.

Bu sayede, Zaragoza’da “Taxiguau” (Taxidua) ve Barcelona’da “ChoferMASCOTAS” (ChauffeurPETS) veya “Dogtaxi” kullanabilirsiniz. Mijas, Malaga, bu trendi “Taxi guau” (Taksi köpeği) ile takip eden son kişi oldu. Bir taksi şoförü bu fikri ortaya attı ve bunu uygulayan ilk kişi oldu. Bu, kesinlikle bir başarı olacak ve eminiz bu trendi takip edecek daha fazla taksi şoförü olacak.

Bu uygulama, Mijas sakinleri için ortaya çıkmış olsa da, aynı zamanda turistik cazibe olması da amaçlanıyor, çünkü evcil hayvanlarını Mijas ve Fuengirola’ya getiren gezginlerin sayısı oldukça fazla.

Köpeklere özel taksiler ve avantajları

Daha önceleri, taksi sürücüleri köpeklerin araçlarına binebilmeleri için genellikle evcil hayvan taşıma çantası şartı arıyorlardı. Ancak, şimdilerde bu durum değişti. Havaalanına gidiyor olsaydınız, köpeğinizi bir evcil hayvan taşıma çantasında taşımanızın hiçbir mahsuru yoktu.

Ancak, yürüyüşe çıkmak veya alışverişe gitmek istediğiniz durumlarda bu daha karmaşıktı çünkü, boş bir çantayı, tasma taktığınız köpeğinizi, kişisel eşyalarınızı ve bunlara ek olarak da alışveriş çantalarını taşımanız oldukça zor oluyordu.

köpekler taksiye nasıl biner

Neyse ki artık, köpekler özel taksiler sayesinde, emniyet kemeri ile seyahat edebilecek, ancak kemer yalnızca bir öneridir ve herhangi bir takma zorunluluğu yoktur. Köpeğinizin emniyet kemerini aracınızdaki emniyet kemerine benzetebilirsiniz. Bu, köpeğinizin gitmek istediğiniz her yere gitmesini kolaylaştırır. Tasmayı kolayca katlayabilir ve istediğiniz yerde saklayabilirsiniz.

Köpeklere özel taksiler nasıl çağırılır?

Bu taksilerden birini çağırmak, normal bir taksi çağırmak kadar kolaydır. Ancak, yanınızda bir evcil hayvan olduğunu en başında belirtmelisiniz, çünkü tüm arabalar bu hizmeti vermiyor. Sonrasında taksi durağında bekleyen evcil hayvan taksisi sizi ve köpeğinizi almak için birkaç dakika içerisinde yanınıza gelecektir.

köpeklerle seyahat

Bu araçlar, koltuğu temiz tutmak için hayvanın oturacağı yerde bir örtü bulundururlar. Bu, hem evcil hayvan, hem de insan yolcular için hijyen sağlar.

Aynı şekilde, evcil hayvanınızın güvenli bir şekilde seyahat ettiğinden ve trafik kurallarına uyduğundan emin olmak için tasmasının üzerinde kemer takmak için klipsler yer alır. Her yolcu indikten sonra araç temizlenir ve örtü yenisi ile değiştirilir.

Dog taxi, Taxi guau veya Masco taxi gibi hizmetlerin bulunmadığı yerler için taksi servis sağlayıcısına bu konuda danışabilirsiniz. Buna ek olarak, benzer bir hizmeti bireysel olarak da sunan bazı yerler vardır, ancak bunun için ayrıca bir ücret almaları mümkündür. 

Bu gibi eğilimler ilginçtir, çünkü hem evcil hayvanların insanların günlük hayatının birer parçası olduğunu göstermekte, hem de insanlar ve hayvanlar için hayatı kolaylaştırmaktadır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.