Logo image
Logo image

Yemek İçin Sıra Bekleyen İradesi Güçlü 16 Köpek

2 dakika
Yemek İçin Sıra Bekleyen İradesi Güçlü 16 Köpek
Son Güncelleme: 04 Mayıs, 2018

Söz konusu iyi eğitilmiş ve güçlü irade sahibi köpekler olunca her şeyin mümkün olduğunu gösteren gerçek bir hikâye anlatacağız.


Bugün internette çok paylaşılan bir hikâyeden bahsedeceğiz.
Bu hikâyedeki oldukça iyi eğitimli 16 köpek, irade güçleriyle açlıklarını kontrol altında tutup yemek için sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar.

Bu hikâyenin sosyal medyada çok popüler olan videosunu da sizlerle paylaşacağız. Gözlerinize inanamayacaksınız.

Yemeğini sırayla yiyen köpeklerin hikâyesi

Evinde 16 köpek beslemek çok sık gördüğümüz bir durum değil. Ancak Amerikalı bir kadının her renk, cins ve boyuttan 16 tane köpeği var. Bu kadının neden bu kadar çok köpeği olduğunu bilemiyoruz, belki de sadece köpekleri sevdiği içindir.

Ancak her şeyin düzgün işlemesi ve kaosun önlenmesi için tüm büyük ailelerde olduğu gibi burada da belli bir hiyerarşi ve düzenin oluşturulması gerekli. Amerikalı köpek sahibi, bunu nasıl yapacağını gayet iyi biliyordu ve hayvanlarına söz konusu yemek olunca güçlü bir iradeye sahip olmayı öğretti.

Hatta öyle ki, bahçedeki hiçbir köpek kapı açıldığında kıpırdamıyor bile. Sahipleri onları çağırana kadar oldukları yerden bekliyorlar.

Amerikalı kadın, onları teker teker yanına çağırıyor ve tüm köpekler sıra kendilerine gelene kadar bekliyor. Heyecan yok, birbirini ittirme yok, saygıyla bekliyorlar. Kendi gözlerinizle görene kadar inanmayacak mısınız? İşte video:

İtirazı olan? Sona kalan köpeğin kızgın gözükmesiyle de bir miktar mizah eklenmiş. Ama sorun yok, herkese yetecek kadar yemek var!

Yemek zamanı gelince köpeğinizin bu videodakiler kadar sakin kalmasını ister misiniz? Bunu başarmanın yolu onun iradesini güçlendirmekte. Bu biraz uğraştırıcı bir iş gibi gözüküyor ve dürüst olmak gerekirse gerçekten de öyle. Ancak imkânsız değil. Size bunu yapabilmeniz için bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Köpeğinize iradeli olmayı öğretmek

Köpeğinizin iradesini güçlendirmek, ona öğretebileceğiniz en zor şeylerden biri. Zor ancak imkânsız değil. Sizlere, köpeğinizin karnı acıktığında hırlamasının hatta çok yakınına gittiğinizde ısırmasının önüne geçecek bazı yöntemler anlatacağız.

  • Kontrolün kimde olduğunu gösterin. Köpekler sürü hayvanları oldukları için bir lidere ihtiyaç duyar. Köpeğiniz tüm içgüdü ve duygularını yaşamakta serbest kalırsa kendisinin sürü lideri olduğunu düşünmeye başlar. Bu durum iyiye işaret değil. Ancak köpeğinizi, yemeğini sizden sonra ve hep aynı yerde yemeye alıştırırsanız, yemek zamanı daha az heyecanlanır ve mamasını daha yavaş yer. Böylece köpeğiniz uysallaşır.
  • Köpeğiniz mamasına her istediğinde ulaşamamalı. Bir düzen belirleyin ve mamasını sadece yemek zamanlarında çıkarın. İdeali günde sadece iki kez yemesidir. Böylesi bir düzenle kontrolün sizde olduğunu bilir ve kararlarınıza uyar.
  • Mamasını vermeden önce onu oturtmaya çalışın. Yemek zamanı olduğunu anlar anlamaz köpekler etrafta çılgınca zıplamaya başlıyorlar ancak buna izin vermeyin. Yemeğini verene kadar köpeğinize yatmasını veya oturmasını söyleyin. Bunu başarabilmek için elinizde yemekle çevresinde daireler çizin ama onunla ilgilenmeyin. On dakikayı geçmeden sakinleşecektir. Sakinleştikten sonra mamasını verebilirsiniz.

İzlediğiniz videoya benzer örnekler internette bolca var. Bize göre içinde birçok farklı cinsten köpek olduğu için bu video en güzeli. Siz de köpeğinizin böyle davranmasını istiyorsanız buradaki tavsiyeleri uygulayarak iradesini kuvvetlendirin.

İlk resmin kaynağı: www.recreoviral.com

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.