Köpeğiniz için En İyi Yaz Yiyecekleri

Pek çok insan, bir hayvanın susuz kalması konusunda yemeğin rolünün ne kadar büyük olduğunu bilmez. Hem kediler hem de köpekler beslenmelerinde yaş yiyeceklere ihtiyaç duyarlar, çünkü bu yiyecekler bir diğer su kaynağı olarak işlev görür.
Köpeğiniz için En İyi Yaz Yiyecekleri

Son Güncelleme: 02 Mayıs, 2019

Yaz aylarında köpekler susuz kalmamalıdır. Evcil hayvanların temiz suya her zaman ulaşabiliyor olmalarının yanı sıra, konserve (yaş) mama yemeleri de önerilir. Bu makalede köpeğiniz için en iyi yaz yiyecekleri ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyoruz. Detaylar için okumaya devam edin!

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, köpeğinizin beslenme düzenini sindirimi kolay yiyecekler ve daha fazla sıvıyı içerecek şekilde değiştirmeniz gerekir. Bu sadece köpeğin sindirim sistemine bakmanıza izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda hayvanın sağlığını tehlikeye atacak sıcak çarpmasını da önleyecektir.

Bu makalede köpekler için en iyi yaz yiyeceklerinin ne olduğunu öğrenin, böylece sevgili köpeğinize daha iyi bakabilirsiniz. İşte sıcak çarpmasını önlemenize ve köpeğinizin serinlemesine yardımcı olan yaz yiyecekleri!

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla, bu makale de ilginizi çekebilir: Köpeğinizle Tatile Çıkmak: Yaz Planlarınızı Yapın

Sıcak çarpmasını önlemenin en iyi yolları

Bir köpek, özellikle havalandırması olmayan bir oda ya da pencereleri kapalı bir araba gibi kapalı bir alanda bulunuyorsa, güneşe uzun süre maruz kaldıktan sonra ciddi fiziksel ve psikolojik sonuçlar ortaya çıkabilir.

Köpeğinizi sıcak çarpmasından korumak için yönergeler insanlar için olanlardan çok farklı değildir. Bunlardan bazılarını aşağıdaki gibi sıralamamız mümkün olacaktır:

susamış su içen köpek
  • İlk olarak, köpeğinizin bol bol sıvı aldığından ve yanında her zaman içilebilecek temiz su olduğundan emin olun.
  • Herhangi bir nedenle köpeğinizi uzun süre yalnız bırakmak zorunda kalırsanız, güneş ışınlarından korunan, kolayca erişebileceği bir su kaynağı olan ve havalandırılan bir odada kaldığından emin olun.
  • Köpeğinizin tüyleri çok uzunsa, serin ve rahat kalabilmesi için sıcaklıklar artmaya başlar başlamaz köpeğinizi tıraş etmeye çalışın.

Köpekler için en güzel yaz yiyecekleri

Pek çok insan, bir hayvanın susuz kalması konusunda yemeğin rolünün ne kadar büyük olduğunu bilmez. Hem kediler hem de köpekler beslenmelerinde yaş yiyeceklere ihtiyaç duyarlar, çünkü bu yiyecekler bir diğer su kaynağı olarak işlev görür.

köpeğiniz için en iyi yaz yiyecekleri

Yaz yiyeceklerine gelince, ağırlık olarak su yüzdesi kilit faktördür. İşte bu sıcak aylarda tüylü arkadaşınız için en çok tavsiye edilen yiyeceklerden bazıları şunlardır:

  • Çok sevdiğiniz kavun ve karpuz, köpeğiniz için ideal bir atıştırmalıktır. Bu meyveler sadece bir su kaynağı değildir, aynı zamanda serin oldukları için de vücut ısısını düşürmeye yardımcı olur. Köpeğinize sadece çekirdeksiz kavun verin; böylece boğulmasını engellemiş olursunuz.
  • Zencefil, köpeğinizin midesi için iltihap önleyici özelliklere ek olarak, yatıştırıcıdır. İştah açıcı hale getirmek için karpuz suyu ve öğütülmüş zencefille harika bir dondurma yapabilirsiniz.
  • Taze havuçlar, köpeğiniz için mükemmel bir vitamin ve mineral kaynağıdır ve normal kemik ya da çiğneme oyuncağının yerini alabilir. Havuç beta karoten, E vitamini ve B kompleks vitaminlerin kaynağıdır.
  • Yeşil fasulye lif bakımından zengindir. Sindirimini düzenlemeye yardımcı olması için, onları sadece normal yiyecekleriyle karıştırın.
  • Hindistan cevizi sütü sadece insanlar için moda bir içecek değildir. Bu besleyici sıvı, özellikle güneşin altında yapılan uzun gezilerde, köpekler için faydalıdır. Yavru köpekler Hindistan cevizi sütünü sindiremeyebilirler, bu nedenle köpeğiniz yaşlanana kadar Hindistan cevizi sütü vermekten kaçının.
  • İster inanın ister inanmayın, köpekler için dondurma diye bir şey vardır. Geleneksel dondurmalar hayvanların sindirim sistemlerine zarar verebileceği için, Frosty Paws gibi şirketler laktoz içermeyen dondurmayı yavru ve yetişkin köpekler için uygun hale getirir. Bu serinletici yiyeceklerin bölgenizde satılıp satılmadığını öğrenmek için veterinerinizle görüşün.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.