Küçük Kızı Yılandan Kurtaran Korumacı Köpek

Küçük Kızı Yılandan Kurtaran Korumacı Köpek

Son Güncelleme: 13 Mayıs, 2018

Şüphesiz, her gün sayamayacağımız kadar çok sayıda insan, köpeklerin, ailelerinin en küçük üyelerine nasıl bu kadar sevgi dolu ve korumacı olduklarına hayret ediyor.

Bir çocuk kuyruğunu veya kulaklarını çekse bile, köpek tepki göstermeyebilir. Köpekler çoğu zaman, küçükleri incitmeden onlara sevgi ile tepki verirler. Ve birçok evcil hayvan, çocukları tehlikeden korumak için mümkün olan her şeyi yapar. Bu korkunç bir çıngıraklı yılan olsa bile.
Bebek sahibi olanlar, köpeğinin, çocuklarının sahip olabileceği en iyi bekçi olduğunu söyleyecektir. Bir korumacı köpek, size anlatmak üzere olduğumuz hikayeden daha fazlasını kanıtladı: Çıngıraklı yılan tarafından saldırıya uğrayan küçük bir kız.

Molly DeLuca ve Çıngıraklı Yılanın Saldırma Hikayesi

Molly, Amerika Birleşik Devletleri – Tampa, Florida’da yaşayan 7 yaşında bir kız.Bu bölge genellikle hoş iklimi, tekrarlayan güneşli günleri ve burada yaşayan halkın nezaketi ile bilinmektedir. Bu faktörler konut peyzajı üzerinde muazzam bir etkiye sahiptir. Bölgede çoğunlukla, kendi arka bahçeleri olan bağımsız evler bulunur.
Ön ve arka bahçeleri, evlerini güzelleştiren alanlar demektir.  Ve eğer, çocuklu bir aile ise, çocukların bahçede oynayıp keşif yapacakları ideal yerler yaparlar.
Molly’nin başından geçen olayda bu doğru değildi. Molly arka bahçelerinde, bir çıngıraklı yılan tarafından saldırıya uğradı.
Her zamanki gibi sıradan bir gündü. Molly dışarı çıkıp arka bahçelerinde oynamaya karar verdi. Molly dışarı çıktığında annesinin içi her zaman rahattı. Evleri çitler ile çevrili olduğu için, annesi herhangi bir tehlike olmadığını düşünürdü.
Hiçbir şey bundan daha kötü olamazdı. Şans eseri, Molly bahçeye iki yaşında olan köpekleri Hans ile çıkmayı çok severdi. 
Molly’nin annesine göre, Hans ve küçük kızı birbirlerinden asla ayrılmayan, birbirlerinin en yakın arkadaşı olmuşlardı. Neredeyse kardeş gibiydiler. Bu sebeple, ne küçük kız, ne de bu hikayeyi öğrenen pek çok insan Hans’ın kız kardeşini kurtarmak için hayatını riske attığına hiç şaşırmamıştı.
Molly bahçede Hans ile oynarken bir çıngıraklı yılan göründü. Küçük kıza saldırmak üzereydi.

Hans onun yanından bir an olsun ayrılmadı. Bu yüzden, yılanın hamlesini saldırı öncesinde tahmin edebildi. Ne tereddüt etti, ne de tembel davrandı, kendini içine attığı tehlikeyi hiç düşünmeden, küçük arkadaşının ısırılmasını önlemek için yılanın önüne attı. 

İlk başta, yılanı etkisiz hale getirmeyi başaramadı. Ama Hans, mücadele etmekten vazgeçmedi. Yılan onu 3 kez ısırdı. Ancak yine de, yılan oradan kaçana kadar durmadı.

Molly çok korkmuştu. Sonra koşa koşa annesine bakmaya gitti. Neyse ki, annesi Hans’ın çok kötü yaralandığını fark etmişti. Hemen onu yerden kaldırıp veterinere koştular. Doktor, Hans’ın kanında çok fazla miktarda zehir olduğu söyledi.

Eğer zehir hayatı organlarına ulaşırsa, Hans ölecekti. Molly’nin ailesi buna izin veremezdi. Hans kızlarının hayatını kurtarmıştı! Bu yüzden hikayelerini paylaşarak yardım istemeye karar verdiler.

Hans için Umut

Yüzlerce insanın para yardımında bulunarak katkıda bulunmaları çok uzun sürmedi.  Hans’ın hayatını kurtaracak antidotun değeri olan $15.000 tutarındaki parayı toplayabilmişlerdi.

Vücudundaki yüksek miktarda buluna zehir nedeni ile oluşan böbrek hasarına rağmen Hans’ın ailesi, onu toplanan yardım paraları ile zamanında tedavi ettirebildi. Çok şükür ki, Hans şu an evde ve her geçen gün durumu iyiye gidiyor.

İşte gördünüz. Hayvanların, bizim için duydukları sevginin sonsuz olduğunu bir kez daha kanıtlayan sevgi, dostluk ve sadakatin güzel bir öyküsü. İşte bu yüzden hepimiz onlara saygı duymalı ve iyi niyetlerini, onlara iyi bakıp huzurlu ve sevgi dolu hissedecekleri bir yuva vererek ödüllendirmeliyiz.

Alıntı yapılan kaynak:www.diariodemexico.com.mx


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.